No images

Nedachlebice - Příluky "A" 1:3 (0:1) [25.5.2013]

Napsal uživatel Martin Zahradnický (Neděle, 26 Květen 2013 15:51)

Aktuálně poslední celek I.A třídy skupiny B z Příluk přijel na hřiště lídra soutěže z Nedachlebic. Z posledních pěti zápasů Příluky nezískali ani jeden bod, takže Nedachlebice, které mají ambice na postup do krajského přeboru a za celou sezónu prohráli pouze tři zápasy, byly jasným favoritem.

Hosté začali velmi aktivně a od začátku měli více ze hry, což bylo vzhledem k sestavě, ve které se hrálo poprvé, překvapivé. Na středu zálohy zahrál výborně Šuta, Marcel Frolek na pozici předstopera sbíral nákopy domácích jako houby po dešti a útočné duo Machalíček, Roman Frolek výborně podrželo míč a vytvořilo si šance.

Při úvodním tlaku hostů se dostal ke střele zpoza velkého vápna Nesvadba, ta skončila vedle. Bránící hráč z Nedachlebic ve snaze o zblokování spatně došlápl a přetrhal si vazy v koleni, s velkými bolestmi byl střídán a došlo i na přivolání záchranné služby (Příluky přejí brzké uzdravení).

Ve 25. minutě si udělal výlet na levou stranu hřiště pravý záložník Strachoň, nacentroval na MACHALÍČKA, který hlavou překonal domácího golmana, 0:1. Takový vývoj zápasu domácí Nedachlebice nečekali.

Hosté byli ještě chvíli aktivnějším mužstvem, ale Nedachlebice se také začaly dostávat do nebezpečných akcí. Asi největší šanci vychytal nadrakrát Metela, které útočník domácích nepřekonal ani pozemi z blízka ani z dorážky, kterou Metela vytáhl dlouhou paží. Při následném závaru několikrát blokovali domácí obránci pokusy o dorážky, v brance nakonec zasuploval Čelůstka, který odvrátil poslední šanci tohoto nebezpečného útoku.

Začátek druhého poločasu byl ještě vyrovnaný v 50. minutě, ale zatáhl za záchranou brzdu Čelůstka - zezadu stáhl útočníka, který šel sám na bránu - a uviděl druhou žlutou kartu a následně i kartu červenou. Příluky tak čekal težký čtyřicetiminutový boj o uhájení výsledku.

Domácí měli velký tlak a herní převahu. Obrana Příluk ale pracovala výborně, pustila domácí jen do několika zakončení. Několikrát výborně podržel METELA - vytáhl střelu na brankové spoje, zneškodnil nebezpečný přímý kop mířící přes zeď i další pokusy.

Zatažené Příluky se snažili i v deseti něco vymyslet v útoku. Nedachlebice vložili celé své úsilí do útočení a v obraně jim tak zůstala mezera, kterou v 70. minutě pronikl centr Nesvadby - Machalíček na centr nedosáhl, za ním dobíhácí STRACHOŇ, ale uklidil míč do brány a zvýšil vedení hostů na 0:2.

Domácí nepolevili a v 80. minutě snížili na 1:2. Hosté úspěšně odvraceli útočné pokusy. V 87. poslal Zahradnický z nouze vysoký nákop na domácí polovinu, ten si našel v tu chvíli jedinný útočník MACHALÍČEK, vyhrál souboj o míč, unikl obránci, který se ho pokusil zastavit za cenu faulu, míříl dál na bránu udělal kličku bránkáři, poslal míč do prázdné brány a završil tak senzaci v podobě výhry hostů v poměru 1:3.

Góly

• Machalíček 2x, Strachoň

Metela
Misař